ODPUST PARAFIALNY KU CZCI DRUGORZĘDNEGO PATRONA – ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA 31.07.2016r.

Autor on sie 8, 2016 in Aktualności

Święty Jakub Większy – jeden z 12 apostołów Jezusa Chrystusa, syn Zebedeusza i Salome, brat Jana Ewangelisty. Jest patronem Hiszpanii i Portugalii, oraz walk z islamem, zakonów rycerskich, opiekunem pielgrzymów. Tradycja utrzymuje, że apostoł przed śmiercią żałował swego kata, który wzruszony taką postawą, nawrócił się na wiarę chrześcijańską.

31 lipca obchodziliśmy uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba  w naszej wspólnocie. O godzinie 12:00 sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił Ksiądz Jan Majchrzak. Na zakończenie adorowaliśmy Jezusa Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie w procesji wokół kościoła. Niesione były wszystkie sztandary i symbole naszej wiary, dziewczynki sypały kwiaty, by Pan Jezus utajonyw Hostii mógł uczczony przejść wokół naszej świątyni. Służba liturgiczna oraz chórek „Światełka” tradycyjnie świetnie się spisali i  uświetnili tę przepiękną uroczystość.

Z tej okazji młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowała przepyszne ciasta i podczas wszystkich Mszy Świętych sprzedawała jako cegiełki. Dziękujemy za wsparcie i pomoc, które za każdym razem otrzymujemy od parafian w Ostrorogu. Cieszymy się, że młodzież jest doceniana, przez co z większą radością i motywacją zbliża się do Pana Boga. Święty Jakub ukochał Chrystusa w bliźnich, a także poprzez męczeńską śmierć. Nasz patron jest dla nas przykładem do naśladowania, nie tylko w dniu odpustu parafialnego, lecz na każdy dzień. Jego przykład pokazuje jak ukochać Jezusa całkowicie i aż do końca.

                                                                                         Tekst: Barbara Korzeniowska