Witamy Cię, Ojcze Święty ! Papież Franciszek w Polsce

Autor on Sie 8, 2016 in Aktualności

W środę 27 lipca 2016 roku nasza ojczyzna przeżywała przepiękne i wzruszające chwile. Tuż przed 16:00 samolot z Następcą Świętego Piotra, Papieżem Franciszkiem na pokładzie, wylądował na lotnisku Kraków – Balice. Papieża przywitali uroczyście przedstawiciele władz państwowych i kościelnych z prezydentem RP Andrzejem Dudą i metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem na czele. Dla wszystkich Polaków było to przepiękne przeżycie, które z pewnością pozostanie w ich pamięci.

W towarzystwie wojska polskiego przy dźwiękach Hymnu Watykańskiego oraz Hymnu Narodowego Polski, przywitany przez delegacje i dzieci w strojach krakowskich, papież z szerokim uśmiechem na twarzy pozdrawiał wszystkich zgromadzonych.Także i my w naszej parafii postanowiliśmy łączyć się duchowo z Krakowem. Wywiesiliśmy flagi narodowe, papieskie i Maryjne; przystroiliśmy nasze okna wizerunkami Papieża Franciszka oraz Jezusa Miłosiernego. Gdy tylko samolot dotknął polskiej ziemi, włączyliśmy wszystkie dzwony, które wybijały radosną pieśń przez całe pół godziny. Jesteśmy dumni, że to właśnie w Polsce ma miejsce tak ważne wydarzenie – XXXI Światowe Dni Młodzieży. To dla nas wielki zaszczyt. Módlmy się, aby młodzi ludzie z całego świata zgromadzeni w Krakowie umocnili swoją wiarę i zaczerpnęli wiele ze spotkania z Głową Kościoła – Papieżem Franciszkiem.

Wołajmy razem ze wszystkimi młodymi ludźmi słowami Hymnu Światowych Dni Młodzieży:

Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią.”

(Mt 5, 7)