ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJ – GŁÓWNEJ PATRONKI NASZEJ PARAFII

Autor on sie 22, 2016 in Aktualności

15 sierpnia to dla naszej parafii szczególna data. Tego dnia obchodzimy bowiem główny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. W tym roku sumę odpustową odprawił i kazanie na wszystkich Mszach Świętych wygłosił Ks. Proboszcz Krzysztof Andrzejewski. Podczas procesji tradycyjnie dziewczynki sypały kwiatki, aby umilić w ten sposób Panu Jezusowi drogę wokół naszej świątyni. Niesione były wszystkie sztandary i symbole naszej wiary.

Ponieważ w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej święcone są zioła, kwiaty i zboża, KSM z naszej wspólnoty parafialnej przed każdą Mszą Świętą rozprowadzał takie bukieciki. Młodzież wcześniej samodzielnie zebrała rośliny oraz przyozdabiając wykonała piękne bukiety z wielkim oddaniem

i zaangażowaniem w tę pracę.  Dziękujemy za wszelką okazaną dobroć i wsparcie ze strony parafian! Dziękujemy, że młodzież zawsze może liczyć na ludzi dobrego serca!

         Matko Boża Wniebowzięta, wypraszaj u swojego Syna potrzebne łaski dla naszej wspólnoty parafialnej – jedność

i pokój w naszych rodzinach i w nas samych. Bądź naszą Wspomożycielką.

Matko Boża Wniebowzięta – módl się za nami!