PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W BIEZDROWIE

Autor on wrz 19, 2016 in Aktualności

PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W BIEZDROWIE 17.09.16r.

Jak co roku pielgrzymi z naszej parafii udali się pieszą pielgrzymką do Biezdrowa, gdzie odbywał się odpust. Zebrało się ponad 100 osób, a wśród nich ogromna liczna młodzieży. Nie brakowało też osób starszych, małżeństw czy nawet najmłodszych naszych parafian. O 11:00 zebraliśmy się w Kościele na wspólnej modlitwie i błogosławieństwie ks. Proboszcza. Zaraz potem wyruszyliśmy w kierunku Dobrojewa. Pierwszy przystanek zrobiliśmy w Wierzchocinie, a kolejna krótka przerwa odbyła się w Wróblewie. Młodzi ochoczo nieśli transparenty i sztandary. Cała trasa wypełniona była radosnym, głośnym śpiewem i grą na gitarze. Znaleźliśmy też czas na skupienie w modlitwie. Dotarliśmy na miejsce koło godziny 15 i zostaliśmy entuzjastycznie przywitani przez probosza tamtejszej prafii. Mieliśmy też czas na Spowiedź Święta. O 17 rozpoczęła się Msza, w której wzięliśmy udział. Po zakończonej Eucharystii nadjechały autobusy, które zabrały nas do Ostroroga. Wszyscy zmęczeni, ale jakże szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów. Dziękujemy ks. Szymonowi za towarzyszenie nam, bratu Elizeuszowi za wsparcie i piękną grę na gitarze oraz wszystkim pielgrzymom za wytrwałość i trud, który włożyli w wspólne pielgrzymowanie na chwałę Bożą.

                                                                                                         tekst: Klaudia Konieczna