ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA RORATACH

Autor on gru 8, 2016 in Aktualności

Dzień św. Mikołaja dla wszystkich dzieci jest bardzo ważnym dniem w roku, kojarzy im się ze słodkościami i prezentami. W tym wspaniałym dniu do kościoła p.w. WNMP w Ostrorogu przybył Święty Mikołaj. Ksiądz proboszcz Krystian Sobczak  zaprosił go, by sprawić radość najmłodszym.

Dzieci chodzą do kościoła w Ostrorogu  na roraty i noszą ze sobą  najróżniejsze kolorowe lampiony. Codziennie dostają małe obrazki, które na zakończenie adwentu ułożą w całość. Święty Mikołaj w asyście anioła i renifera spotkał się z dziećmi, które licznie przyszły o godzinie 18-tej na roraty-tradycyjną adwentową mszę. Zaraz po roratach, każde dziecko dostało od Świętego Mikołaja słodycze. Uśmiech i radość na twarzach dzieci były podziękowaniem dla Mikołaja.