Parafialne
31.05.2020r.
       Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy zgodnie z obietnicą Chrystusa na Apostołów zstąpił Duch Święty.

Duch Święty przemienił pełne bojaźni serca Apostołów i wypełnił je swoimi darami.

Duch Święty również przemienia nasze serca i je uświęca.

Zatem otwórzmy również i nasze serca na dary Ducha Świętego i za Świętym Janem Pawłem II prośmy „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Tej ziemi”

1. Msze św. w niedzielę o godz 7:30. 9:00, 11:00, w Oporowie w sobotę o godz. 18:30, w tygodniu o godz. 17:00 .

2. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 9:00 i 17:00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z Mszą św. o godz. 17:00.

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czasie Mszy św. o godz. 17:00 modlić się będziemy w intencji zmarłych z wymienianek rocznych.

6. Objazd chorych w piątek od godz. 10:00

7. W niedzielę 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Miło mi poinformować Szanownych parafian o zniesieniu ograniczeń uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach św. Proszę o zachowanie należytej odległości i przypominam o zakładaniu masek.

9. Za tydzień podam informację na temat remontu wieży kościoła, który musimy odłożyć w czasie. Bóg zapłać OSP Ostroróg i Państwowej Straży Pożarnej z Szamotuł za zabezpieczenie wieży przed opadającymi tynkami i cegłami. Bóg zapłać.

10. Wszystkim parafianom, którzy przez modlitwę i dodatkowe ofiary składane na tacę i konto parafii oraz wszelka pomoc w normalnym funkcjonowaniu parafii w tym trudnym dla nas wszystkich czasie składam serdeczne Bóg zapłać. Za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości niech Dobry Bóg wynagrodzi.