23.06.2019r.

XII Niedziela Zwykła

Dzisiaj po raz kolejny Pan Bóg zapewnia nas o swojej miłości, o swojej trosce o nas.

W oczach Boga jesteśmy bardzo ważni.

1. Msze św. w tygodniu o godz.17:00, w niedziele o godz. 7:30, 9:00,11:00.

2. Nabożeństwo czerwcowe w łączności z wieczorna Mszą św.

3. Codziennie do piątku włącznie z Mszą św. wieczorną procesja   eucharystyczna i nabożeństwo do  Serca Pana Jezusa. W czwartek na   zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 17:00 procesja do 4 ołtarzy ustawionych wokół kościoła.

1. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących wiosek:

I ołtarz  – Rudki Huby

II ołtarz  – Szczepankowo

III ołtarz – Ostroróg

IV ołtarz –    Zapust

1. Tradycyjne poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych w czasie wieczornego nabożeństwa.

2. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Msza św. o godz. 17:00 . Po Mszy św. wieczornej procesja do ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa przy plebanii i nabożeństwo czerwcowe.

4. W sobotę 29 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.

5. W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Bazyliki Archikatedralnej i Miasta                       Poznania.

Msza św.  o godz. 17:00, w Oporowie o godz. 18:30. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej w sobotę i w niedzielę. Modlitwa za Ojca Świętego.

8.W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to      Światowy dzień modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

1. W minioną niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 1.728,- zł.

2. Przypominam że w lipcu biuro parafialne jest nieczynne proszę o  załatwienie wszelkich formalności przed moim urlopem. W razie pogrzebu należy zgłosić się do administratora cmentarza. W razie wezwania do chorego proszę zgłosić do Pana Kościelnego

3. W lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę o godz. 7:30 i 10:30.

4. W następną niedzielę 30 czerwca o godz.11:00 będziemy modlić się o dobre żniwa.

5. Spotkanie zelatorek w środę po Mszy św.