17.01.2021r.

II Niedziela Zwykła
Tydzień powszechnej modlitwy o jedność Chrześcijan

W dzisiejszej Ewangelii Jan zobaczył zbliżającego się Jezusa , Syna Bożego a jednocześnie Bożego Baranka, który bierze na siebie wszystkie grzechy.

Podczas każdej spowiedzi św. Jezus wychodzi nam naprzeciw i bierze na siebie każdy nasz grzech, a w zamian zanurza nas w miłości Ducha.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 17:00 w Oporowie w sobotę o godz. 18:30

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę razem z  Mszą  św. o godz. 17:00 .

• 22 każdego miesiąca czyli w najbliższy piątek modlić się będziemy za pośrednictwem Św. Szarbela

1. Msze św. w niedziele o godz. 7:30, 9:00 i 11:00

2. Msza św. kolędowa od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.

3. Od 18 – 25 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o  jedność chrześcijan

Również nasze osobiste modlitwy niech będą skromnym wkładem w  budowanie jedności w dzieło ekumenizmu.

1. 21 stycznia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka.   Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych  Dziadków, tych żywych i tych którzy już odeszli do Boga. Tyle przecież im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa,           ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Radio EMAUS.

3. Msza św. o godz 18 w intencji mieszkańców:

18.01.2021r. Poniedziałek ul. Ks. Kan Kazimierza Wencla

19.01.2021r. Wtorek ul. Jaworowa i Topolowa w Ostrorogu

20.01.2021r. Środa ul. Poznańska

21.01.2021r. Czwartek ul. Klonowa, Lipowa i Wierzbowa

22.01.2021r. Piątek Piaskowo stare zabudowania oraz Malwowa,  Azaliowa, Bratkowa, Konwaliowa, Różana, Topolowa w  Piaskowie,

23.01.2021r. Sobota ul Wroniecka, Ogrodowa, Rolna

25.01.2021r. Poniedziałek ul Kościelna, Agronomówka, Jana Ostroroga

Przypominam, iż w myśl regulaminu cmentarza w dalszym ciągu do ponownego pochówku będą przeznaczone mogiły zaniedbane i te gdzie przez wiele lat nie była przedłużana prolongata.

Prolongatę należy przedłużyć w biurze parafialnym po wieczornej Mszy św.

W tym roku kończy się prolongata wszystkich którzy byli pochowani w 2000r.

Ks. Proboszcz