Parafialne
18.08.2019r.
XX Niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii Jezus ogłasza nadejście Królestwa Bożego, które napotka opór sił i mentalności tego świata. Jezus przyniósł rewolucję miłości, która wyrywa z egoizmu i otwiera na dar drugiego  i dla drugiego. Spala siebie aby inny mógł żyć.

Eucharystia to trwanie pod krzyżem, z którego wypływa Jezusowy ogień.

Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów inwestycji parafialnych.

1. W tygodniu Msze św. tylko wieczorem o godz. 17:00 .

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z Mszą św.

3. Dzisiaj w Szamotułach w Kolegiacie rozpoczyna się kolejny Tydzień Maryjny. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

Sumę odpustowa 25 sierpnia o godz. 12:00 odprawi Ks. Bp Szymon  Stułkowski

Nasza parafia na modlitwę u stóp Matki Bożej Szamotuł Pani zgromadzi się w czwartek 22 sierpnia o godz. 9:30 .

O tej godzinie odprawię Mszę św. w intencji parafian.

Serdecznie proszę o jak najliczniejszy udział.

1. Dziękczynienie za żniwa w niedzielę 1 września br w czasie Mszy św. o godz. 11:00

Delegacje z wieńcami gromadzą się przy krzyżu misyjnym.

1. Za tydzień na Mszach św w niedziele będziemy gościć w naszej Parafii P.  Adriana, który będzie nas przygotowywał do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Od września Msze św. w niedziele o godz. 7:30. 9:00 i 11:00.

3. Na KUL , WT i szkoły katolickie zebraliśmy 198,- zł