Parafialne
09.08.2020r.
      XIX Niedziela Zwykła

Chrystus przychodzi z pomocą każdemu człowiekowi w każdym czasie i w każdej sytuacji. Czyni to bardzo delikatnie i po ludzku dając człowiekowi największy skarb z siebie samego. Każda Eucharystia jest spotkaniem z Chrystusem naszym najcenniejszym skarbem. Czy jestem gotowy na to spotkanie podczas Mszy św. i w każdym czasie mojego życia.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Wydział Teologiczny, Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkoły katolickie.

1. Msze św. w niedziele o godz. 7:30, 10:30.

W Oporowie w niedzielę o godz. 9:00.

W tygodniu o godz. 17:00.

1. W piątek 14 sierpnia w Wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana i męczennika Franciszkanina, patrona ruchów trzeźwościowych. Msza św. o godz. 17:00.

2. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszego kościoła . Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 12:00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Radca Józef Mikołajczak.

Do niesienia baldachimu proszę 2 panów z Binina.

Serdecznie proszę, aby w czasie procesji dziewczynki sypały kwiaty oraz były niesione sztandary, chorągiew, obraz, figura Matki Bożej, świece i pozostałe znaki naszej wiary.

Święcenie ziół , kwiatów i owoców w czasie każdej Mszy św.

Ofiarujmy Maryi nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

1. W ten dzień tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii tj. do Cud nad Wisłą w 1920 roku. Pamiętajmy, że zmaganie o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu najlepszej Matce..