Parafialne
29.03.2020r.
              V Niedziela Wielkiego Postu

W piątą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprasza nas, abyśmy uwierzyli w Jego zbawczą moc i odrzucili wszystko co prowadzi do śmierci. On wyprowadza nas z grobu naszych grzechów i daje nam nowe życie i nową radość.

1. Msze św. w niedzielę o godz 7:30, 9:00 i 11:00.

2. Msza św w dni powszednie o godz. 17:00,

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem.

4. Ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed Mszą św.. Nie będzie spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu. Można umówić się na spowiedź     św. telefonicznie.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. święcimy     palmy.

6. Bóg zapłać za dalsze ofiary na daninę diecezjalna .

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 17:00 modlić się będziemy     w intencji zmarłych z wymienianek rocznych. Adoracja Najświętszego  Sakramentu od godz. 16:30 do 17:00.

1. We Mszy św. w kościele może uczestniczyć 5 osób, pozostali poza kościołem,   bardzo proszę o udział najbliższą rodzinę.

Wszystkie przyjęte intencje będą odprawione w wyznaczonym terminie.           Osoby, które nie mogą brać udziału niech łączą się duchowo w domach rodzinnych.               Wszyscy , którzy maja intencje wspólną, także łączą się duchowo.

1. Termin I – komunii św jest uzależniony od rozpoczęcia nauki dzieci w szkole.

2. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku o godz. 17:30.

Za pośrednictwem Matki Bożej i błogosławionego Mariana Konopińskiego        polecam wszystkich parafian Dobremu Bogu.

1. Bóg zapłać za daninę diecezjalną i indywidualne ofiary,które wpływają na konto parafii oraz na remont wieży.

Nr konta na które można wpłacać ofiary dobrowolne na remont wieży kościoła:

49 9072 0002 2003 0331 5530 0002

Bank Spółdzielczy Duszniki Oddział
                                        Ostroróg

1. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu we Mszy Św. w kościele może uczestniczyć 50 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć we Mszy Św. przed kościołem. Komunia Św. będzie udzielana także przed kościołem. Przypominam, że Komunie Św. można przyjmować także na dłoń. Zostają odwołane Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Podczas uroczystości pogrzebowej w kaplicy gromadzi się najbliższa rodzina w liczbie 50 osób, pozostali uczestniczą we Mszy Św. pogrzebowej przed Kaplicą i tam przyjmują Komunie Św. Dzieci oraz młodzież, która nie uczestniczy we Mszy Św. niech odmawia modlitwę różańcową razem ze swoimi rodzicami w domu i uczestniczy we Mszy Św. transmitowanej przez radio i TV. Zachęcam do gorliwej lektury Pisma Św.

W sposób szczególny proszę wszystkich parafian o gorliwszą modlitwę, pokutę i uczynki chrześcijańskiego miłosierdzia.  Na stronie www.parafia-ostrorog.pl   (w zakładce-AKTUALNOŚCI) podaję informacje z Konferencji Episkopatu, Dekret w związku z zagrożeniem koronawirusem, modlitwę w intencji zduszenia plagi choroby oraz informacje w sprawie Mszy Św.
Wszystkich parafian polecam Dobremu  Bogu w modlitwie za pośrednictwem Matki Bożej i Bł. Księdza Mariana Konopińskiego.

Nr telefonu do Księdza Proboszcza 500 850 963. Proszę dzwonić w razie pytań dotyczących w/w zarządzeń epidemiologicznych. Przez telefon można także załatwiać pewne sprawy biura parafialnego. Zachęcam do przyjmowania Komunii Św. na rękę .

Ks. Proboszcz
                                                      Krystian Sobczak